Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2016

19. 2. 2016

Rok 2016

30.ledenV místním pohostinství U Javoru se uskutečnila VVH Sboru dobrovolných hasičů Hoštice. Písečtí muzikanti poté zahráli k poslechu i k tanci a všichni se bavili až do nočních hodin.

6.únor Masopustní průvod obcí. Dva harmonikáři a bubínek bavili na 40 masek a celé Hoštice. Závěr opět v hasičárně u masíčka , pivíčka a jiných dobrot opět až do pozdních hodin.

masopust-2016-sova--54-.jpg

8.března  obešel starosta obce s náměstkem starosty  SDH všechny ženy v obci aby je obdarovali květinou k svátku MDŽ a aby je pozvali na veselici pořádanou k tomuto svátku žen.

30. března jsme se ve smuteční síni ve Strakonicích naposledy rozloučili s panem Jiřím Jandou. Posledního rozloučení se také zúčastnili členové SDH Hoštice a členové mysliveckého sdružení . Čest jeho památce.

30.3.2016-pohreb-p.-janda--1-.jpg

30.dubna  se všichni sešli u stavby májky.

majka-2016--24--1200.jpg

28. květen - Obvodní hasičská soutěž v Čepřovicích - 4. místo

20. a 21. června  - brigáda na kanalizaci

26.června se stal starosta obce pan ing. Tománek poprvé otcem . Ondra váží 4,4, kg. Přejeme hodně štěstí a zdraví jak malému , tak mamince Květě.

2. červenec - V jednu hodinu odpoledne se uskutečnil za vodárnou Dětský den plný her a zábavy. Konal se ku příležitosti začátku prázdnin. Po celou akci vyhrávala živá hudba " Blue Star" . Občerstvení zajistil opět Mireček společně s Mirkem S . Navštívili nás i profesionální hasiči ze Strakonic, kynologický klub z Vodňan poslal dva pejsky s cvičitelem, děti si dál zasoutěžili v hasičských disciplínách, zastříleli si ze vzduchovky a svezli se hasičským autem. Za vše byli odměněni mnoha dárky a na závěr si mohli opéct buřta. Petr ještě navíc rozporcoval melouna a tak se vše vydařilo na jedničku.

12. srpen - Michal Habich  se žení a místní mu ozdobili bránu , po té všichni vydali do Strunkovic , kde měl Michal a Bára štando.

img_2508-1200.jpg

 

 

 

 

 

23.září - Starosta hasičů Milan Pěnča oslavil v hasičárně 50

5. prosince navštívil mikuláš,  andělé a čerti rodiny s malými dětmi s balíčkem od obce.

mikulas-2016---net--1-.jpg